DEVÄŤ zásad boja proti žalúdočným vredom

DEVÄŤ zásad boja proti žalúdočným vredom

Žalúdočné vredy trápia ľudstvo od nepamäti. Takmer sedemdesiat rokov sa vo svete tradovala Sippyho mliečna diéta, ktorá odporúčala šesť týždňov denne piť v pravidelných intervaloch mlieko a smotanu... Skoro dvetisíc rokov odborníci odporúčali na vredy nedráždivú stravu, moderná veda však obrátila všetko hore nohami. Ako to teda je?

Vredy sa vytvoria vtedy, ak žalúdok vylučuje viac leptavej kyseliny a tráviaceho enzýmu, ako výstelka žalúdka a dvanástnik dokážu zniesť. Následkom toho zmes kyseliny a enzýmu trávi tkanivo, ktoré by odolalo, keby malo dosť sily. Výsledkom tohto procesu sú zápaly, otvory, krvácanie, či pálivé bolesti v bruchu.

Novodobé výskumy poukazujú aj na baktériu Helicobacter pylori. Odborníci predpokladajú, že infekcia spôsobená baktériou uvoľňuje v žalúdku kyselinu, čím podporuje tvorbu vredov. Nech je príčina ťažkostí akákoľvek, rovnováhu žalúdočných štiav môžete ovplyvniť vhodnou stravou.

milk-2474993_1920jpg

1. Na mlieko zabudnite

To, že mlieko neutralizuje je len mýtus. Neutralizácia po jeho vypití trvá veľmi krátko, asi 20 minút. Potom sa hladina kyselín ešte zvýši, keďže mlieko spustí uvoľňovanie hormónu gastrínu, ktorý vyvolá vylučovanie ďalšej kyseliny. Mýtus o mlieku na liečbu vredov vznikol zrejme preto, lebo po jeho vypití nastane úľava. Tá je však krátkodobá a spôsobí v tráviacom procese sériu ďalších škôd.

2. Pozor na šetrné diéty

Šetrná strava s nízkym obsahom vlákniny vredom nezabráni, práve naopak - nedostatok vlákniny vredy podporuje. Ako dôkaz nám môžu poslúžiť Japonci, ktorí jedia množstvo lepkavej ryže a majú najväčší výskyt vredov na svete.

3. Banány posilnia žalúdok

Banány síce nezničia žalúdočné kyseliny, zato však stimulujú množenie buniek a hlienu, čím vytvárajú silnejšiu bariéru medzi výstelkou žalúdka a kyselinou.

4. Kapusta je prírodný liek

Je dokázané, že po vypití jedného litra šťavy z kapusty denne sa vám uľaví od bolesti lepšie ako po použití štandardných metód. Prvé výsledky by sa mali dostaviť do troch týždňov. Na odšťavenie používajte čo najčerstvejšiu kapustu, dlhé skladovanie jej účinnosť znižuje.

5. Zelený čaj je liečivý nápoj 

Ak máte radi zelený čaj, určite pokračujte v jeho pravidelnom pití. Okrem iného má antioxidačné a antibakteriálne účinky.


tacos-1613795_1920jpg

6. Ostrá mexická kuchyňa má zelenú

Aj keď sa to zdá byť neuveriteľné, feferónky môžu výstelku žalúdka ochrániť, pretože obsahujú kapsaicín. Ten spôsobuje stimuláciu nervov v žalúdočnej stene, rozširovanie ciev a zlepšenie prietoku krvi.

7. Nezabudnite na cesnak

Cesnak je výbornou prevenciou proti žalúdočným vredom.

8. Pozor na pivo a víno

Pivo je továrňou na tvorbu žalúdočnej kyseliny, biele víno je za ním v tesnom závese.

9. Vyhýbajte sa horúcim jedlám

Niektorí ľudia konzumujú tak horúce jedlá a nápoje, že keby si ich dali na kožu, mali by popáleniny. Predstavte si, čo to urobí s našim telom zvnútra. 

autor: gh